Nawigacja

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· BOTLAND - współpraca
· Automaticon 2013
· XIII RKN
· Życie Uczelni nr 122
· Sztuczna Inteligencj...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Ostatnie artykuły

Reklama

Ale Robot

Forbot

Botland

Statystyki reklamowe

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Komunikat

Chcesz dołączyć do SKaNeRa? Przeczytaj ten artykuł.

Chcesz dowiedzieć się czegoś o SKaNeRze? Napisz na nasz adres mailowy.
Chcesz dowiedzieć się więcej o robotach? Polecamy największe polskie forum o robotyce amatorskiej - FORBOT.pl

Informacje

Turnieje, turnieje

Szok!Studentów z koła nie dosięga jesienna deprecha, oj nie. Nasze ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem turniejów robotycznych. Niespełna miesiąc temu odbyła się siódma edycja Sumo Challenge - organizowana przez nas impreza okazała się największa z dotychczasowych - 120 robotów, 16 konkurencji - i wcale nie jest to nasze ostatnie słowo!

W ten weekend eskadra robotów bojowych zreszonych w dywizjonie SKaNeRa wzięła udział w zawodach Robotic Arena we Wrocławiu? Efekt - trzy miejsca na podium. Fazor2 zajął drugie miejsce w kategorii Line Follower Light (to już kolejne "drugie" miejsce Fazora2. Może trzeba zmienić nazwę na Fazor1?), MacLiner trzecie w kategorii Line Follower Turbo, natomiast Drzemlik trzecie w Nano Sumo. Wyczekujemy kolejnych sukcesów! :)

Jesień jak zwykle pełna wydarzeń w SKaNeRze, teraz nadchodzi zima... :)

Robotour

Szok!Zespół ze Studenckiego Koła Naukowego Robotyki SKaNeR w składzie Mateusz Janusik, Łukasz Kubiak, Paweł Sumiński i Przemek Dawid wziął udział w międzynarodowych zawodach Robotour w Pilzen (Czechy) w miniony weekend. Na 10drużyn tylko dwie były z Polski.
Zawody Robotour to organizowana (w różnych miastach Europy) już od dziesięciu lat rywalizacja pomiędzy autonomicznymi pojazdami, mająca na celu dostarczenie 5-kilogramowego ładunku w określone przez współrzędne GPS miejsce w parku. Miejsce docelowe oddalone jest od punktu startowego o ok. 1km a czas ograniczony do 1 godz.

Rywalizacja na pięciu odmiennych trasach została dodatkowo urozmaicona o przeszkody znajdujące się na trasie w postaci statystów (oraz nieprzewidziany ulewny deszcz).

Rywalizacja między pojazdami okazała się zacięta i wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. Tym razem zespół SKaNeRa wraca bez trofeum - ale zapowiada dalsze prace nad tym robotem.

Parada Robotów

ZabawaW dniach 17-18.06.2014 grupa ze Studenckiego Koła Naukowego Robotyki SKaNeR zaprezentowała urządzenia do zdalnego monitorowania terenu z powietrza i na lądzie na Paradzie Robotów w Krakowie.

Zaprezentowane przez nas urządzenia zdobyły dwa wyróżnienia:
Zostaliśmy nagrodzeni przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego oraz wygraliśmy 3-dniowe warsztaty w Firmie SAP. Dodatkowo będziemy mieli możliwość udziału w konferencji programistycznej w Berlinie. Jako jedyni dostaliśmy dwa wyróżnienia (w sumie były 4). Liczba sukcesów koła za czasów nowego zarządu rośnie w oczach!

Piknik w Brukseli

Już za kilka dni (bo w sobotę 17 maja) nasze koło dostąpi zaszczytu reprezentowania województwa łódzkiego pod Parlamentem Europejskim w Brukseli. W trakcie pikniku z okazji 10-lecia wstąpienia Polski do UE nasza pięcioosobowa delegacja (w składzie opiekuna naszego koła dra hab. inż. Grzegorza Granosika oraz czterech studentów: Igora, Adama, Tigrana i Tomka) zaprezentuje nasze roboty. To kolejny etap naszej inwazji na Europę! ;)

Kompletna notka prasowa w /Czytaj więcej/
Wygenerowano w sekund: 0.03
5,869,373 Unikalnych wizyt