Studenckie Koło Naukowe Robotyki
SKaNeR
Dowiedz się więcej

O nas

Studenckie Koło Naukowe RobotykiStudenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR działa przy Zakładzie Sterowania Robotów Instytutu Automatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (WEEIA) PŁ od 2001 roku.
Pomysłodawcą oraz opiekunem koła jest dr hab. inż. Grzegorz Granosik, prof. PŁ. W ramach prac Koła studenci mogą realizować własne pomysły, a także rozwijać już istniejące projekty. Członkami SKaNeRa są studenci praktycznie wszystkich lat, wystarczy zapał do pracy i pomysły. SKaNeR działa przy Zakładzie Sterowania Robotów Instytutu Automatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (WEEIA) PŁ od 2001 roku.

Robotyka

Programowanie

Elektronika

Projekty

Projekty rozwijane w naszym kole

Raptors

raptors.p.lodz.pl

Sumo Challenge

sumochallenge.eu

TTN-TUL

Robotyka turniejowa

Robots for Humans

Dołącz do nas!

Kilka prostych kroków aby zostać SKaNeRowiczem.

  • Zapoznaj się z regulaminem

    Regulamin dostępny tutaj

  • Zapoznaj się z działalnością koła

    Zastanów się jak chciałbyś tworzyć społeczność koła. Co chciałbyś w nim robić. Do jakich projektów należeć i w jakich warsztatach uczestniczyć. aktualne warsztaty

  • Spotkaj się z nami

    Oprowadzimy Cię po kole, porozmawiamy o twoich planach, oraz pomożemy Ci w dołączeniu do projektów

  • Twórz
    społeczność
    koła!

Zarząd

dr hab. inż. Grzegorz Granosik, prof. PŁ

Opiekun koła

Anton Harkavenko

Prezes koła

Wojciech Kucharski

wiceprezes

Kacper Jarosik

wiceprezes

Projekt Rozwój modułowego UAV zintegrowanego z systemem antykolizyjnym dofinansowany z budżetu państwa w ramach program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Wartość dofinansowania 70 000 PLN

Całkowita wartość zadania 79 500 PLN

Projekt bezzałogowych statków powietrznych średnich rozmiarów o masie startowej w zakresie 8-12 kg. Drony posiadają modułową konstrukcję opartą na systemie ujednoliconych interfejsów elektromechanicznych i programistycznych, która umożliwia szybką wymianę części składowych i łatwą konfigurację peryferiów. Układ sterowania bazuje na kontrolerze PIXHAWK.

Projekt Łatwo konfigurowalny robot mobilny do zastosowań inspekcyjno/badawczych dofinansowany z budżetu państwa w ramach program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Wartość dofinansowania 70 000 PLN

Całkowita wartość zadania 77 500 PLN

Rezultatem projektu będzie uniwersalna, modułowa platforma robota mobilnego. Podstawowymi cechami projektowanej konstrukcji będą łatwa wymiana zawieszeń oraz skalowalność. Platforma zostanie podzielona na mniejsze fragmenty, do których zaliczyć można moduł lokalizacji, moduł komunikacji, moduł komputera pokładowego oraz moduły systemów percepcji i moduły zawieszenia. Moduły te będą posiadały wspólne interfejsy komunikacyjny i montażowy, co ułatwi ich integrację wewnątrz robota.

Bilety lotnicze na zawody robotyczne dla grupy Raptors zostały zakupione przez firmę WhyNotTRAVEL Sp. z o.o. zgodnie z obowiązującą na Politechnice Łódzkiej umową nr CWM.SA.384.15.2020

Projekt "Koło SKaNeR – udział w zawodach ERL Emergency oraz konferencji Forum Wizja Rozwoju" jest współfinansowany przez Fundację Politechniki Łódzkiej.

Skontaktuj się znami

Instytut Automatyki PŁ, ul. Bohdana Stefanowskiego 18, 90-537 Łódź