Patronat honorowy

Sponsorzy główni

Sumo Challenge 2016

Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge odbywają się od roku 2008. Przez kilka lat istnienia imprezy mieliśmy okazję podziwiać zmagania kilkuset robotów stworzonych przez studentów, licealistów i wielu pasjonatów robotyki z Polski i zagranicy. Tegoroczne Sumo Challenge jak zawsze zapewni wiele atrakcji! Główna cześć imprezy to oczywiście zmagania robotów w kilkunastu konkurencjach, w których walczą (kategorie Sumo), ścigają się (kategorie Line Follower), biegają (Humanoid Sprint), szukają wyjścia z labiryntu (Micromouse) lub zaskakują dowolnym innym zastosowaniem (Freestyle). Konkurencje są zróżnicowane - z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Na imprezie znajdzie się również coś dla najmłodszych - firma AleRobot przeprowadzi warsztaty z robotyki dla dzieci (z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms). Same zawody składają się z dwóch głównych części - eliminacyjnej oraz gali finałowej, która jak zawsze będzie dynamiczna i pełna niespodzianek. Dla widzów przygotowano również konkursy z nagrodami! Zapraszamy do Rotundy galerii handlowej w Manufakturze - to jedyne zawody robotów w tak oryginalnej i niepowtarzalnej scenerii.

Sumo Challenge 2016: Łódż, 19 listopada 2016 r.

Kategorie

Ericpol Sumo

To najbardziej znana i charakterystyczna konkurencja turniejów robotycznych. Zadaniem sumo robotów, tak samo jak prawdziwych zawodników sumo, jest wypchnięcie przeciwnika poza ring. Zmagania odbywają się w kilku klasach różniących się rozmiarami i wagą - od dużych, silnych robotów w klasie Mega, po maleńkie roboty Nano, nieprzekraczające rozmiarami pudełka od zapałek! Regulamin

Line Follower

W skrócie można powiedzieć, że jest to Formuła 1 w świecie robotów: wygrywa ten, który najszybciej pokona wyznaczoną trasę. W klasie Turbo roboty wykorzystują napędy tunelowe umożliwiające osiąganie większych prędkości, a w wersji Enhanced na trasie występują przeszkody i utrudnienia, które roboty muszą odpowiednio pokonać.
Regulamin

MicroMouse

Celem robota (tzw. myszy) w tej kategorii jest znalezienie możliwie najszybszej lub najkrótszej drogi w labiryncie. Zadanie to jest szczególnym wyzwaniem dla programistów, gdyż kluczowy jest dobry algorytm.
Regulamin

Humanoid Sprint

To jedna z dwóch (obok Humanoid Sumo) kategorii dla robotów kroczących, których kształt i sposób poruszania przypomina ludzi. Z racji skomplikowanej konstrukcji mechanicznej zmagania te uchodzą za jedne z najtrudniejszych w świecie robotów.
Regulamin

Freestyle

W tej kategorii obowiązuje pełna dowolność - brać w niej udział może każda konstrukcja, niezależnie od wymiarów ani zadań, które wykonuje. Roboty oceniane są przez jury i publiczność - celem jest wzbudzenie zainteresowania ciekawym pomysłem na robota.
Regulamin

Bear Rescue

Ratujmy polskie niedźwiedzie! W tej kategorii celem jest zlokalizowanie w prostym labiryncie małego misia-maskotki i przetransportowanie go w bezpieczne miejsce.
Regulamin

Roborace

Line follower jest dla Ciebie zbyt monotonny? A co jeśli zmierzysz się w prawdziwym wyścigu, w którym wszystkie chwyty są dozwolone, a na raz ściga się kilka robotów?
Regulamin

Ketchup House

"Keczup" czy "Keczap"? Niezależnie którą wersję preferujesz, zapraszamy Cię do udziału w tej kategorii, gdzie dwa roboty szukają w prostym labiryncie puszek z ketchupem. Smacznego!
Regulamin
Centrum Handlowe
Manufaktura
Drewnowska 58
91-002 Łódź

Harmonogram

Ramowy harmonogram imprezy

9:00-10:30 Rejestracja zawodników, ważenie i pomiary robotów.
10:30-11:00 Oficjalne rozpoczęcie zawodów, podział na grupy, testy.
11:00-15:30 Faza eliminacyjna wszystkich konkurencji, warsztaty programowania i budowy robotów dla widowni, konkursy z nagrodami.
15:30-16:30 Pokazy robotów na głównej scenie (roboty w kategorii Freestyle, roboty edukacyjne, dodatkowe atrakcje).
16:30-17:00 Prezentacja sponsorów i inauguracja fazy finałowej.
17:00-20:00 Walki i przejazdy finałowe
20:00-20:30 Wręczenie nagród.
20.30 Oficjalne zakończenie „SumoChallenge Łódź 2016”

Organizatorzy

Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR
Wydzial Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
AleRobot
Aserio

Współpraca

Patroni medialni

Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR

Politechnika Łódzka - Instytut Automatyki

e-mail: skaner@info.p.lodz.pl
strona internetowa: http://www.skaner.p.lodz.pl

Opiekun koła
dr hab. inż. Grzegorz Granosik, prof.PŁ
granosik@.p.lodz.pl

Kontakt telefoniczny
+48 506 231 781 (Iza)
+48 663 077 046 (Tomek)

Imię i nazwisko


E-mail


Temat


Wiadomość